Kezdőlap » Extrák » Magazin » Hírlevél - Hogyan szeresd önmagadat? Lelki titkaink hírlevél
Hogyan szeresd önmagadat?
Az örömről, a boldogságról, és a változásról
Lelki titkaink hírlevél
Tudom, sokan lemondóan legyintenek, amikor azt hallják, olvassák, hogy az öröm, boldogság érzése mindenkinek elérhető. Mert ezt gondolják: „hogyan is lehetnék boldog, amikor annyi bajom van, és annyi baj van a világban is”. Nem is vitatkozom velük, mert abban igazuk van, hogy nagyon sok baj van a világban, és mindenkinek vannak problémái, sőt tragédiák is vannak az életben.
Nem mindegy azonban, hogy mire helyezed a fókuszt, a gondolataid fókuszát, mire gondolsz, amikor reggel kinyitod a szemed, és mit veszel észre a világból.
Te hogy ébredsz?
Mosolyogva köszöntöd magad, és a családtagjaidat, és arra gondolsz, hogy milyen jó, hogy ma is egy egész napnyi lehetőséged van arra, hogy jó dolgok történjenek veled, mert értékes vagy, jó szándékkal csinálod a feladataidat, és szeretettel gondolsz azokra, akikhez valamilyen kapcsolat fűz?
Te ismered a saját értékeidet? Ismered a családtagjaid értékeid? Keresed az értéket az embertársaidban?
Sok embert ismerek, akik ébredés után még hosszú ideig csak ténferegnek a lakásban, nem tudnak magukhoz térni, kávéra, energia italra, és sok időre van szükségük ahhoz, hogy elinduljon a napjuk. Örömtelenül indulnak munkába, mert „ki tudja, ma milyen gondokkal kell megküzdeniük”, teher a munkájuk, a főnök, és a legtöbb munkatárs is. „Ez jutott nekem…” – mondják, és keseregnek azon, hogy másoknak bezzeg mennyivel könnyebb.
A saját negatív gondolataiktól szenvednek, az egész hetet örömtelennek látják, hiszen „gályázni” kell reggeltől estig, míg a nap végén kimerülten összeesnek. Energiahiányosak, mert tele vannak aggódással, és félelemmel. A negatív gondolat, amely betölti a gondolkodásukat, elfogyasztja az energiájukat. Várják a hét végét, amikor majd… de szombat délben már azon keseregnek, hogy milyen rövid ez a hétvége.
Ne keseregj, változtass!
Elgondolkodtál már azon, hogy az életünkben tulajdonképpen két fő irány van, az egyik a jó, a másik a rossz. Mert valami inkább jó, vagy inkább rossz. Valamit inkább jónak, vagy inkább rossznak minősítünk. Akármiről gondolkodunk is, a kapcsolatainkról, a munkánkról, az egészségünkről, a környezetünkről, valamilyen eseményről, az a számunkra vagy kedvező, vagy kedvezőtlen.
Pedig mindannyian arra születtünk, hogy örömteli életünk legyen. A lehetőséget mindannyian megkapjuk, de vannak, akik nem élnek a lehetőséggel.
Azt bátran kijelenthetem, hogy minden ember, akinek jó és örömteli az élete, az tett valamit érte.
Oly sok mindent tehetünk azért, hogy jobb legyen az életünk. Ha szereted a zenét, hallgass minél többet, mert jobb kedvre derülsz tőle. Ha szeretsz sportolni, gyalogolj a lift helyett és örülj annak, hogy kihasználtad a lehetőséget, olyant tettél, ami jól esett neked. Ha szeretsz táncolni, akkor munka után táncolj egyet egy zeneszámra amint hazaérsz, azzal az öt perccel nem rövidítesz meg senkit, de felturbózod a saját hangulatodat. Ha szereted okosnak érezni magad, tanulj. Ha szereted hasznosnak érezni magad, akkor dolgozz.
Hogyan szeresd önmagadat?
Az önismereti munkában a legtöbbször elhangzó kérdés az, hogy „hogyan szeressem önmagam”?
Ha megtalálod magadban a szerethetőt, és igyekszel minél többet használni a szerethető tulajdonságaidat, akkor jó leszel önmagadhoz, anélkül, hogy önzővé válnál.
A legtöbb ember arra szocializálódott, hogy a „rossz tulajdonságait” ismerje meg, és azok megjavításán dolgozzon egész életében. Azokon a rossz tulajdonságain, amire tulajdonképpen a szülei, nevelői, a környezetében élő emberek tanították meg. A felnőttek mutatták a mintát a saját életükkel, majd azt kívánták a gyermeküktől, hogy ő legyen más.
Itt van például a hazugság és az őszinteség kérdése. Egyértelműen tudjuk, hogy a hazugság rossz, az őszinteség a jó. Tudatosan törekszel arra, hogy őszinte ember legyél, mert azt mondták a szüleid, hogy a hazugság rossz és elítélendő dolog.
Elgondolkodtál már azon, hogy mekkora logikai bukfenc, amikor az anyuka arra tanítja a gyermekét, hogy „ezt inkább nem mondjuk meg apának, mert apa dühös/szomorú/ideges lesz”, majd azt követeli a gyermektől, hogy legyen őszinte. Amikor aztán a gyermek elhallgatja az iskolában kapott rossz jegyét, akkor „hazug disznóvá” válik, kikiáltják rossznak, és megbüntetik, vagy megverik, hogy kiverjék belőle a rosszat. Majd én megmutatom neked!... és a szülő nem gondolkodik el azon, hogy a gyermek pontosan azt tette, amit ő megmutatott neki.
Mert mit is tett a gyermek? A rossz jegyét nem mondta meg anyának/apának, mert tudta, hogy a szülő dühös/szomorú/ideges lesz.
Tudnod kell, hogy alapvetően jónak születtél. Aztán a környezeted felnevelt, megpróbált a maga képére formálni. De most, hogy felnőttél, saját választásaid, saját döntéseid lehetnek. Te választod a munkádat, a párodat, és azt is, hogy milyen értékrenddel, milyen alaphangulattal éled az életedet. Mindenkit értek jó és rossz hatások az életben. Rajtad múlik, hogy mit engedsz elmerülni a feledés homályába, és mi az, amit megerősítesz a jelenedben.
Az egészen biztosan rajtad múlik, hogy örömkeresővé, elégedetté, vagy szomorú, lemondó, esetleg kesergő emberré fejleszted-e magad. Egész életünkben változunk. Válaszd azt te is, amitől jobban érzed magad, amitől megtalálod a lelki egyensúlyodat, és a belső derűt!
Ha szeretnéd megtanulni, hogyan találhatod meg a saját boldogságodhoz vezető utat, akkor jelentkezz a személyiségépítő, alapos önismeretet adó Ego building tréningre!
Mi az a Ego building?
Az Ego building olyan személyiségfejlesztő önismereti tréning, amely a saját kivezető útját mutatja meg a résztvevőnek. Nem konzerv megoldásokat ad, nem recepteket vagy jó tanácsokat osztogat, hanem megkeresi az egyén személyes erőforrásait, és arra támaszkodva olyan magatartási, viselkedési formákat tanít, ami az illető számára a leghatékonyabb és legpozitívabb változásokat hozza.
Az Ego building egy hosszú tréning, 15 hónapon át tart, de nem megterhelő, mert havonta csak egyetlen napot vesz igénybe. A tréning azért hosszú, mert időre van szükség ahhoz, hogy a megszerzett új viselkedési mintázatok bevésődjenek és felülírják a régi helytelen mintákat.