Kezdőlap » Extrák » Magazin » A párkapcsolatod értékes, akkor is, ha most bajban van… - Lelki Titkaink Hírlevél
Párkapcsolati problémákA párkapcsolatod értékes, akkor is, ha most bajban van…
Ha úgy érzed, hogy a párkapcsolatod bajban van, ne habozz, láss hozzá a rendbehozatalához. Azt mondod, hogy ehhez túl sok erő kell? Azt mondod, hogy a párodnak kellene megváltozni?
Talán olyan párkapcsolatban élsz, amelyre most a káosz, a zavarodottság vagy az üresség a jellemző. Talán az ésszerűség, a családi béke érdekében feladtad a saját méltóságodat, a normáidat, a reményeidet, az önbecsülésedet, és beéred a tompa fájdalommal. Okolod a körülményeket, a megváltozott partneredet, pedig talán nem is volt olyan nagyon rég, amikor még hittél a kapcsolatodban, tele voltál reménnyel. És akár hiszed, akár nem, újra elérheted a boldogságot, ha megtalálod a párkapcsolatod értékeit.
Barátság a párkapcsolaton belül
Oly sok történet kezdődik így: egy baráti, haveri körbe tartoztunk. Aztán egyszer csak valami megváltozott kettőnk között. Többet éreztünk egymás iránt, s egy szép napon rájöttünk, hogy egymásba szerettünk.
Abban minden elmélet megegyezik, hogy a férfi-nő barátság nem létező dolog, mert az egyik vagy esetleg mindkét fél többet akar, a háttérben ott a szexualitás. Ami persze nem jelenti azt, hogy engedünk is a vágyainknak, hiszen a szexualitásunkat a tabuk és tiltások tömkelege szabályozza, ám attól a vonzódás még érezhetően megvan két ember között.
A szerelem és a barátság közötti határ könnyen elmosódik, hiszen az őszinteségre, a megbízhatóságra, a kiszámíthatóságra, az érzelmi elköteleződésre, a barátságban és a szerelemben is szükségünk van. Jól érezzük magunkat együtt, és nem is mindig tudjuk, hogy mit akarunk, vannak, akik közös munkát is végeznek együtt, számíthatnak egymásra jóban-rosszban, és barátságként élik meg a kapcsolatukat, annak ellenére, hogy néha feltámad bennük az egymás iránti szexuális vágy, amit gondosan elnyomnak.
Miért ne használnánk a barátságot a párkapcsolatunk rendbe hozására? No nem úgy, hogy féltékennyé tesszük a párunkat egy „baráttal”, hanem úgy, hogy amikor a házasságunk ellaposodik és bajba kerül, akkor visszanyúlunk a párunk iránti baráti érzelmekhez.
Hogyan hozd rendbe a bajba jutott párkapcsolatodat?
Ha most a párkapcsolatod a problémás korszakát éli, kérlek ne rohanj el lecserélni a párodat egy szebbre, fiatalabbra, szelídebbre, vagy gazdagabbra. Gondolkodj el azon, hogy ha a párod nem a párod, hanem a barátod volna, akkor hogyan beszélnél vele, mit és hogyan tennél szóvá neki?
Vizsgáld meg, hogy milyen beszélgetésekre és milyen érzelmek kimutatására szánjátok most az időt a pároddal, és valószínűleg azt fogod találni, hogy a beszélgetések a problémákról, a hiányokról és a negatív viselkedésről szólnak. Tudom, ezeket azért hozzátok fel újra és újra, mert azt gondoljátok, hogy ha többet beszéltek a gondokról, akkor hamarabb találtok megoldást rájuk. A szándék nagyon jó, hiszen az a kitűzött cél, hogy jobbá tegyétek a közös életeteket.
A módszer azonban nem szolgálja a cél elérését. Gondold át, hogyan viselkednél hasonló helyzetben a barátoddal. Együtt tennétek a mindennapi apróságokat, amelyeket persze egyedül is meg tudnál tenni, de a barátunkkal közösen jobban esik. Egyedül is el tudod vinni a gyermeket a játszótérre, de ketten jobban esik, és azért esik jobban, mert közös élménnyé válik. A pároddal mindketten nehéz munkát végeztek, és igazi művészet a gyermekek nevelése, ám akkor teszel igazán sokat a párkapcsolatodért, ha időt szakítasz arra, hogy a pároddal barátokként is együtt tudjatok lenni. Igaz, így elmarad a porszívózás, a vasalás, vagy a szekrényajtó megjavítása, de gyarapodnak a közösen átélt apró élmények. Ám az életetek a közös élményekből áll össze, a többi díszlet. S mi jelent többet neked? A díszlet, vagy az életed forgatókönyve?
Mióta párban éltek és gyermeketek is van, már nem lógtok együtt csak úgy, az együttlét kedvéért. Nem hívogatjátok egymást napközben, nem külditek el egymásnak az asztal alatt a Fb üzenetet, hogy „a főnök megint rám szállt”, és nem találjátok egymásban azokat az apró örömöket, amelyeket a barátokban megtaláltok.
Ha barátként gondolsz a párodra, akkor támogatni fogod, és érdekelni fognak a dolgai. A barátok azzal ajándékozzák meg egymást, hogy a legjobbat feltételezik a másikról. Te mit feltételezel a párodról? Azt, hogy ha sokáig dolgozik, akkor ez egy burkolt üzenet, ami azt jelenti: utálok hazamenni és együtt lenni veled? Vagy azt üzeni, hogy nem vagy elég jó nekem, inkább mással töltöm a szabad időmet? Vagy azt üzeni, hogy hiányzol, alig várom, hogy otthon legyek, de ki kell bírnom ezeket a túlórákat? Mikor nevettetek együtt utoljára? Mikor ugrattátok egymást? Mikor beszélgettetek másról is, nem csak a gondokról?
A gondolatok és tettek erejével a párkapcsolatodért
Egészen biztosra veheted, hogy ha csak a problémákkal foglalkoztok, akkor problémássá válik a párkapcsolatotok. A destruktív magatartás rendkívül nyomasztó, ezért gondolatban lépj vissza egy lépést, és kezdj el úgy viselkedni, ahogyan egy baráti kapcsolatban viselkednél. Természetes, hogy a párodnak vannak hibái, de vannak a barátaidnak is, és neked is. Tehát ne a hibákon rágódj, hanem ásd elő a párod értékeit. Tudod, aki keres, az talál, és meg fogsz lepődni, milyen sok értéket találsz a partneredben, ha azt keresed.
Lehet, hogy most frusztrál a viselkedése, de ha a pozitív tulajdonságaira koncentrálsz, akkor az emlékek segítenek téged abban, hogy újra megtaláld azokat a tulajdonságokat, amelyek úgy vonzottak téged a párodban, nem is olyan nagyon rég. Ez lehet a sármja, vagy az ereje, a kitartása, egy mozdulata, a gondolkodása vagy a viselkedése. Hiszen valamiért csak beleszerettél…
Tudom, idővel változik az ember, de ha sikerül visszaforgatni az idő kerekét, és felidézni a múltbeli kellemes érzéseket, amelyek a mostani kapcsolat kezdete voltak, akkor a fotók, videók, régi, megsárgult szerelmes levelek segítenek visszahozni a régi érzéseket.
Beszélgessetek a munkahelyi sikereitekről, nem baj, ha apróságok. Mondjatok véleményt egy filmről, pletykáról, ha lehet, néha találkozzatok ebédszünetben és ebédeljetek együtt. Menjetek el sétálni, és bánjatok egymással jutalmazó módon. Mondjátok ki: - Ez nagyon jó volt. Szeretném megismételni.
Alapszabályok a párkapcsolatban
Ha jó viszonyban vagy önmagaddal, akkor mások – a párod is – szeret a társaságodban lenni.
Legyetek lojálisak egymáshoz, és időnként hozzatok áldozatot egymásért.
Gyakran legyél ott a párod mellett akkor is, ha az adott pillanatban könnyebb és szórakoztatóbb lenne máshol lenni.
Te az legyél, aki akkor jön be az ajtón, amikor mások sietősen távoznak a párod mellől.
Állj ki a párodért másokkal szemben.
Soha ne kritizáld mások előtt.
Legyél inkább adakozó, mint követelő.
Ha szeretetteljes, meghitt és elkötelezett kapcsolatra vágyódsz, építsd azt úgy, ahogyan a tartós, szilárd, mély barátságaidat építed. A meghitt párkapcsolatban ott lapul egy meghitt barátság is. Persze, ha nem jó a párkapcsolatod és nincsenek barátaid sem, akkor gondolkodj el azon, hogy mit tettél meg és mit mulasztottál el megtenni a saját boldogságod érdekében.
Párkapcsolati problémák kezelése tréning
További információ a párkapcsolati problémák kezelése tréningekről »
Cselekedj, mert a szándék kevés a sikerhez!
A párkapcsolati tréning során feldolgozandó kérdések
- Mi az alapvető különbség a férfiak és a nők között?
- Kinek a viselkedése okozza a konfliktusokat, és hogyan lehet másképpen viselkedni?
- Mi a szóbeli bántalmazás, és hogyan lehet védekezni ellene?
- Hogyan vedd rá a párodat arra, hogy másképpen viselkedjen?
- Miként lehet eldönteni, hogy egy kapcsolat még megmenthető, vagy nem érdemes több energiát pazarolni rá?
- Megelőzhetők-e a párkapcsolati válságok?
- Mit, miért és meddig érdemes eltűrni a kapcsolatodban?
- Mit adj a párodnak, hogy elégedett legyen, és mit várj el a másiktól?
- Ha már nem lángol a szerelem, hogyan tartsd meg a kapcsolat egyensúlyát?
- Hogyan szerezd vissza az elkóborolt párodat?
- Mit tegyél, ha a szíved máshoz húz, de az eszed a párod mellett tart?
- Hogyan viselkedj, ha válságba jutott a párkapcsolatod?
- Mit tegyél, ha bántalmaz a párod, és te mégis ragaszkodsz hozzá?
- Miért fontos a szex a párkapcsolatban, és mit tegyél, ha nem működik?
- Hogyan tudtok egyensúlyt tartani, ha eltérők az igényeitek?
Ilyen, és ehhez hasonló kérdésekre kaphatsz választ a párkapcsolati tréningen, tanácsadáson. Bármit kérdezhetsz, nincsenek tabu témák, minden felmerülő gondodban igyekszünk a segítségedre lenni.
Párkapcsolat válsága - További információ a párkapcsolati válságkezelő levelező tréningekről »
Lelki Titkaink hírlevelek
Igazmondó álmaink » Ego building tréning » Önértékesítő tréningek » Megváltozott párkapcsolat »
Pánik és szorongás » Szerelem és szeretet » Házasság » Miért nehéz ma… » Ego bulding tréningek »
Adunk a véleményedre » A véletlen » Asszertivitás, asszertív viselkedés »
Az érzékelés és a mentális energia » Mentális erőszak »
Kiégés » Tudatos önfejlesztés »
Önérvényesítés vagy önfeladás? » Kiégés a munkában – kiégés a magánéletben »
A párkapcsolat teljességéről és a túlzott kötődésről » Testbeszéd - Gesztus szótár »
Összeillőség vizsgálat » Hogyan tudhatod meg, hogy összeillesz-e pároddal? »
Hogyan kerüljem el, hogy legyőzzenek? » Hogyan legyél valódi nő? » Hogyan legyen sikeres? »
Hogyan neveljünk sikeres és kiegyensúlyozott gyermeket? » Hogyan legyen sikeres? »
Kire üssön a gyerek, ha nem a szüleire? » Mi is az a pszichoszomatika? »
Hogyan kerüljük el a mobbing áldozatának szerepét? » Allergia tünetek elleni tréning »
Hogyan alakul ki kamaszkorban az önbizalomhiány? » Hogyan éljek stressz mentesen? »
Asszertív kommunikációs tréning szülinapi akcióval » Hogyan legyen kamasz gyermeked magabiztos? »
Kamaszok és vidéki tréningek » Mi is az kodependencia? A társfüggőségről » Társfüggőség teszt »
Hogyan takaríts meg 8 000 forintot? » Depresszió nélkül élni » Tudj nemet mondani! »
Érintés, simogatás, ölelés » Óév búcsúztató önismereti tréning » Lélekpillangó »
Lélekpillangó szavazás » Hogyan kerülheted el a kiégést? » Hogyan legyél sikeres? »
Párkapcsolati GPS » Hogyan segíti az asszertív viselkedés az egyenrangúságot? »
Hogyan készüljünk fel a Húsvétra? » Hogyan legyen kamasz gyermeked magabiztos? »
Gyásztanácsadó képzés » Jó szex » A gyermeki agresszió » Ne pánikolj, gyógyulj meg! »
Mire vágynak a férfiak? » Mire vágynak a nők? » Asszertivitás a hosszú élet titka »
Az önérvényesítő, erőszakmentes kommunikáció » Feszültség és stressz-oldás mesterfokon »
Gondoltál már arra, hogy ez a munkahelyi kiégés, a burn out? » Kamasz asszertív kommunikáció »
Miben segíthetünk? » Különbözőség és egyenrangúság a férfi-nő kapcsolatban »
Skype™-os Pszichológiai Tanácsadás » Öngyilkosság helyett válaszd az életet! »
Önbizalom gyorssegély » A karácsony 2012-ben is szerethető » Szilveszteri babonák »
Hogyan legyél magabiztos? » Hogyan legyen kamasz gyermeked magabiztos? »
Ami mindenkinek jó » Küzdjünk együtt a depresszió ellen » Pedagógus burn out »
Hívásra házhoz megyünk » Tuti program az őszi szünetre » Minden elmúlik »
Megoldások stresszhelyzetben » Kerüld el a Nagy Karácsonyi Zabálás csapdáját! »
Kerüld el a kamaszkor csapdáit! » Kerüld el a kiégés csapdáit! »
Csak azt adhatjuk magunkból, ami bennünk van! » Az önálló felnőtt személyiség »
Ha „mélyen” érzed magad… » Vívjak vagy vívódjak? » Befektetett szeretet »
Mondd, te tudsz zsiráf nyelven beszélni? » Mondd, te ütésálló vagy? » Hiába beszélek? »
Hogyan kezeljük a párkapcsolati problémáinkat? » Az önelfogadás akadályai »
Akarsz professzionális segítő lenni? » Lehet-e barátság férfi és nő között? »
Önfeláldozás a kötelesség oltárán » Amikor nem működik a hűség fékje »
Hogyan küzdhetőek le a párkapcsolat nehézségei? » Ne legyél vendég a saját életedben! »
Viselkedési formák » Elégedett vagy a saját szexuális életeddel? »
Téged ért már szexuális zaklatás? » Szerelmi bánat feldolgozása » Miben segít a pszichológus? »
Beszéld sikeresre magad! » Kamasz önismereti tábor » Az asszertív kommunikáció akadálya »
Melyek voltak a legsikeresebb hírlevelek? » A nő aki nem kívánnak, a férfi akinek nem téma a szex »
A kamaszok szeretnek beszélgetni » Pánik - ésszerűtlen félelem »
Hogyan ne legyél a szóbeli bántalmazás áldozata? » Megcsaltak? Te csaltál? » Szakítás után »
Önsorsrontás tudománya » Asszertív, önérvényesítő viselkedés és kommunikáció »
Hogyan lehetsz gyásztanácsadó? » Kire üssön a gyerek, ha nem a szüleire? »
Hogyan szeresd önmagadat? » Hozzád érkezem » Bontakozz ki a múlt öleléséből »
Mikor kezdj gyanakodni, hogy a párod szakítani akar? » Stressz » Magány » Karácsony stressz nélkül»
Hogy ezek a mai kamaszok milyenek? » Néhány nap, és fellobban a gyertyák lángja »
Akarsz sikeres újévi fogadalmat tenni? » Párkapcsolati problémák - Párkapcsolat teszt »
Párkapcsolati problémák - Ezek a nők… » Neked is látszik már az arcodon? » Talpraesetten válaszolni »
Kamasz érzelmek » Lehet stressz nélkül élni? » Depi vagy depresszió? »
Bírálat helyett elismerést adjunk » Öngyilkosság helyett kérj segítséget! » Mit okoz a félelem? »
Anyává válni » Apává válni » Gyermek születeik » Bizalmatlan természetű vagy? »
A pszichoszomatika és az árnyékszemélyiség » Ne égj ki, nem érdemes! »
A panaszkodás pszichológiája » A bocsánatkérés pszichológiája »
Amikor a férjem először megerőszakolt » Önismeret és önbizalom nélkül nem megy »
Milyen férfira vágyik az erős nő? » Apának alkalmatlan? » Stressz cserebere »
A szülői örökségek (gyökerek) csapdája » A kötelesség csapdája » Legyél Te is magabiztos! »
Boldog párkapcsolatban élsz? » Gondoltad volna? » Narcisztikus pár » A boldog élet titka »
Az étkezés zavarai - elhízás » Párkapcsolati problémák » Párkapcsolati problémák 2. rész »
Gyászfolyamat válás alatt, válás után » Nehéz egyedül élni » Halál, gyász, gyászfeldolgozás »
Mit akarnak a nők » Mit akarnak a férfiak? » Hogyan reagálunk a különböző szituációkban? »
Nem egyedül vagyok, hanem páratlanul » Félelem - pánikbetegség » Az ajándékozás művészete »
Stressz és a türelem » Közeledik a karácsony » Különben dühbe jövünk… »
Lebecsülés és megbecsülés a kapcsolatban » Önbecsülés » Változások a férfi, női szerepekben »
Egyedül is jó társaságban vagy? » Társfüggő tréning » A viccesen bántalmazó szülő »
Milyen ember vagy Te? » Elköteleződni képtelen férfiak » Elköteleződni képtelen nők »
Párkapcsolat - szakítás elfogadása » Ha elhagyott a szerelmed »
A kritika megfogalmazása és fogadása » A fogyókúra lelki okai » A szívinfarktus pszichoszomatikája »
Kiégés (Burnout) fázisai » Miért nehéz pozitívan gondolkodni? »
Miért élsz párkapcsolatban? Hogy szeress, vagy, hogy szenvedj? » Miért nehéz túllépni a szakításon? »
Párkapcsolat Asperger szindrómás férfival » Párkapcsolat Asperger szindrómás férfival 2. »
Párkapcsolat Asperger szindrómás férfival 3. » Asperger szindrómás nő » Pánikbetegség előzményei »
A párkapcsolatod értékes, akkor is, ha most bajban van… » Asperger-szindrómás felnőtt a családban »
Lelki Titkaink hírlevelek
Igazmondó álmaink » Ego building tréning » Önértékesítő tréningek » Megváltozott párkapcsolat »
Pánik és szorongás » Szerelem és szeretet » Házasság » Miért nehéz ma… » Ego bulding tréningek »
Adunk a véleményedre » A véletlen » Asszertivitás, asszertív viselkedés »
Az érzékelés és a mentális energia » Mentális erőszak »
Kiégés » Tudatos önfejlesztés »
Önérvényesítés vagy önfeladás? » Kiégés a munkában – kiégés a magánéletben »
A párkapcsolat teljességéről és a túlzott kötődésről » Testbeszéd - Gesztus szótár »
Összeillőség vizsgálat » Hogyan tudhatod meg, hogy összeillesz-e pároddal? »
Hogyan kerüljem el, hogy legyőzzenek? » Hogyan legyél valódi nő? » Hogyan legyen sikeres? »
Hogyan neveljünk sikeres és kiegyensúlyozott gyermeket? » Hogyan legyen sikeres? »
Kire üssön a gyerek, ha nem a szüleire? » Mi is az a pszichoszomatika? »
Hogyan kerüljük el a mobbing áldozatának szerepét? » Allergia tünetek elleni tréning »
Hogyan alakul ki kamaszkorban az önbizalomhiány? » Hogyan éljek stressz mentesen? »
Asszertív kommunikációs tréning szülinapi akcióval » Hogyan legyen kamasz gyermeked magabiztos? »
Kamaszok és vidéki tréningek » Mi is az kodependencia? A társfüggőségről » Társfüggőség teszt »
Hogyan takaríts meg 8 000 forintot? » Depresszió nélkül élni » Tudj nemet mondani! »
Érintés, simogatás, ölelés » Óév búcsúztató önismereti tréning » Lélekpillangó »
Lélekpillangó szavazás » Hogyan kerülheted el a kiégést? » Hogyan legyél sikeres? »
Párkapcsolati GPS » Hogyan segíti az asszertív viselkedés az egyenrangúságot? »
Hogyan készüljünk fel a Húsvétra? » Hogyan legyen kamasz gyermeked magabiztos? »
Gyásztanácsadó képzés » Jó szex » A gyermeki agresszió » Ne pánikolj, gyógyulj meg! »
Mire vágynak a férfiak? » Mire vágynak a nők? » Asszertivitás a hosszú élet titka »
Az önérvényesítő, erőszakmentes kommunikáció » Feszültség és stressz-oldás mesterfokon »
Gondoltál már arra, hogy ez a munkahelyi kiégés, a burn out? » Kamasz asszertív kommunikáció »
Miben segíthetünk? » Különbözőség és egyenrangúság a férfi-nő kapcsolatban »
Skype™-os Pszichológiai Tanácsadás » Öngyilkosság helyett válaszd az életet! »
Önbizalom gyorssegély » A karácsony 2012-ben is szerethető » Szilveszteri babonák »
Hogyan legyél magabiztos? » Hogyan legyen kamasz gyermeked magabiztos? »
Ami mindenkinek jó » Küzdjünk együtt a depresszió ellen » Pedagógus burn out »
Hívásra házhoz megyünk » Tuti program az őszi szünetre » Minden elmúlik »
Megoldások stresszhelyzetben » Kerüld el a Nagy Karácsonyi Zabálás csapdáját! »
Kerüld el a kamaszkor csapdáit! » Kerüld el a kiégés csapdáit! »
Csak azt adhatjuk magunkból, ami bennünk van! » Az önálló felnőtt személyiség »
Ha „mélyen” érzed magad… » Vívjak vagy vívódjak? » Befektetett szeretet »
Mondd, te tudsz zsiráf nyelven beszélni? » Mondd, te ütésálló vagy? » Hiába beszélek? »
Hogyan kezeljük a párkapcsolati problémáinkat? » Az önelfogadás akadályai »
Akarsz professzionális segítő lenni? » Lehet-e barátság férfi és nő között? »
Önfeláldozás a kötelesség oltárán » Amikor nem működik a hűség fékje »
Hogyan küzdhetőek le a párkapcsolat nehézségei? » Ne legyél vendég a saját életedben! »
Viselkedési formák » Elégedett vagy a saját szexuális életeddel? »
Téged ért már szexuális zaklatás? » Szerelmi bánat feldolgozása » Miben segít a pszichológus? »
Beszéld sikeresre magad! » Kamasz önismereti tábor » Az asszertív kommunikáció akadálya »
Melyek voltak a legsikeresebb hírlevelek? » A nő aki nem kívánnak, a férfi akinek nem téma a szex »
A kamaszok szeretnek beszélgetni » Pánik - ésszerűtlen félelem »
Hogyan ne legyél a szóbeli bántalmazás áldozata? » Megcsaltak? Te csaltál? » Szakítás után »
Önsorsrontás tudománya » Asszertív, önérvényesítő viselkedés és kommunikáció »
Hogyan lehetsz gyásztanácsadó? » Kire üssön a gyerek, ha nem a szüleire? »
Hogyan szeresd önmagadat? » Hozzád érkezem » Bontakozz ki a múlt öleléséből »
Mikor kezdj gyanakodni, hogy a párod szakítani akar? » Stressz » Magány » Karácsony stressz nélkül»
Hogy ezek a mai kamaszok milyenek? » Néhány nap, és fellobban a gyertyák lángja »
Akarsz sikeres újévi fogadalmat tenni? » Párkapcsolati problémák - Párkapcsolat teszt »
Párkapcsolati problémák - Ezek a nők… » Neked is látszik már az arcodon? » Talpraesetten válaszolni »
Kamasz érzelmek » Lehet stressz nélkül élni? » Depi vagy depresszió? »
Bírálat helyett elismerést adjunk » Öngyilkosság helyett kérj segítséget! » Mit okoz a félelem? »
Anyává válni » Apává válni » Gyermek születeik » Bizalmatlan természetű vagy? »
A pszichoszomatika és az árnyékszemélyiség » Ne égj ki, nem érdemes! »
A panaszkodás pszichológiája » A bocsánatkérés pszichológiája »
Amikor a férjem először megerőszakolt » Önismeret és önbizalom nélkül nem megy »
Milyen férfira vágyik az erős nő? » Apának alkalmatlan? » Stressz cserebere »
A szülői örökségek (gyökerek) csapdája » A kötelesség csapdája » Legyél Te is magabiztos! »
Boldog párkapcsolatban élsz? » Gondoltad volna? » Narcisztikus pár » A boldog élet titka »
Az étkezés zavarai - elhízás » Párkapcsolati problémák » Párkapcsolati problémák 2. rész »
Gyászfolyamat válás alatt, válás után » Nehéz egyedül élni » Halál, gyász, gyászfeldolgozás »
Mit akarnak a nők » Mit akarnak a férfiak? » Hogyan reagálunk a különböző szituációkban? »
Vigyázat, válásveszély! » Félelem - pánikbetegség » Az ajándékozás művészete »
Stressz és a türelem » Közeledik a karácsony » Különben dühbe jövünk… »
Lebecsülés és megbecsülés a kapcsolatban » Önbecsülés » Változások a férfi, női szerepekben »
Egyedül is jó társaságban vagy? » Társfüggő tréning » A viccesen bántalmazó szülő »
Milyen ember vagy Te? » Elköteleződni képtelen férfiak » Elköteleződni képtelen nők »
Párkapcsolat - szakítás elfogadása » Ha elhagyott a szerelmed »
A kritika megfogalmazása és fogadása » A fogyókúra lelki okai » A szívinfarktus pszichoszomatikája »
Kiégés (Burnout) fázisai » Miért nehéz pozitívan gondolkodni? »
Miért élsz párkapcsolatban? Hogy szeress, vagy, hogy szenvedj? » Miért nehéz túllépni a szakításon? »
Párkapcsolat Asperger szindrómás férfival » Párkapcsolat Asperger szindrómás férfival 2. »
Párkapcsolat Asperger szindrómás férfival 3. » Asperger szindrómás nő » Pánikbetegség előzményei »
A hűség is változik » Asperger-szindrómás felnőtt a családban »
Azt csinálom, amit sokan mások is, hiába rossz nekem » Miért fontos a kamaszkorban az önismeret? »
Sikerült elrontanod egy házasságot! » Párkapcsolatod értékes » Önismeret, énkép »
Kamasz asszertív tréning » Lelki Titkaink Klub »
Százhalombatta, 2016. augusztus 11.
Szeretettel:
Csehák Hajnalka pszichológus
és a LELKI TITKAINK Mentálhigiénés Stúdió csapata
csehak.hajnal@lelkititkaink.hu Mobil : (0620)353-7262 Skype : lelkititok
Ha megtetszett a LELKI TITKAINK Mentálhigiénés Stúdió tevékenysége, kérlek ajánld ismerőseidnek is.
|